Chcela som challenge*, dlho som rozmýšľala či to bude ten správny mesiac, predsa len, júl je môj narodeninový mesiac a nedať si pohárik na oslavu bude ťažké. Aj napriek miernym pochybnostiam som skúsila moju pevnú vôľu otestovať 31 dňovou alkoholovou pauzou. 

Po par dňoch som uznala, že to nebol vhodný výber mesiaca. Do Sydney opäť privítala covidová vlna a my sme ostali “uväznený” doma. Tento stresujúci čas by som si rada spríjemnila pohárikom pred telkou, ale šálka čaju to na chvíľku vyriešila. Naozaj na chvíľku. Po par týždňoch absencie som sa pozrela do kalendára a zistila, že prešlo vlastne iba 9 dní. Toto bude dlhý mesiac. 

Počas týchto dlhých dní, kedy mal môj deň najmenej 45hodín som objavila low-carb-non-alcoholic-beer*. Som zachránená…Bublinky. A boli to práve ony, ktoré mi počas toho mesiaca najviac chýbali. Bublinky. Mesiac nakoniec prešiel tak rýchlo, ako jedná vydarená noc v pube so slušným promile v tele. Mesiac bohatší na zážitky (v rámci lockdownu*) pocitovo dlhší a snáď aj zdravší. Nebyť TIMTAMS*. 

Bola som rozhodnutá, že sa ďalej nebudem “trápiť“! A 1.8 do toho vhupnem ako práve prepustený pacient z Prednej Hory, ale zistila som, že predĺžený lockdown si opať radšej užijem v triezvom stave.

Tak, čo? Chalengneš sa aj TY?

 

Dry July – [drajdžulaj] – Suchý mesiac alebo daj si pauzu s alkoholom

Challenge – [čelenž] – Prijať výzvu

Low-carb-non-alcoholic-beer – bez-chuti-a kalorii-voda

TIMTAMS – najlepšie sušienky na celom svete (prepáč MILA)

Lockdown – [lokdavn] – domáce väzenie

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *