📍 Gili Meno

Snorkling na Gili Island (reviews* klamu)

Milujem snorchlovanie, vtedy sa môže moje znamenie zo zverokruhu vyblaznit v slanej vode do sýtosti.

Gilli ostrovy sú tri maličké ostrovy z Bali vzdialene približne hodinovou plavbou loďou. Delia sa na Gilli air, Gili Trawangan a Gili Meno.

Práve ten posledný gili sľubuje nezabudnuteľné snorchlovanie s korytnačkami pri korálových útesoch a návštevu instagramovo znamých podmorských sôch, ktoré majú podporiť rast korálu. 48 sôch v kruhovej forme predstavuje kruh života. A, že tam bolo živo bolo vidieť už z diaľky.

Poďme, ale postupne.

Výlet začíname výberom snorklovacich veci, ak sa nezaradí, vaše oči sa po prvom ponore priblížia očkám študenta, ktorému pani učiteľka položila na školskú lavicu neoznámenú písomku z matematiky.

Čakali nás 4 ponory. Každý sme čakali na ten posledný so známou podmorskou kreáciou pri ktorej si urobíme také fotky že internety vybuchnú!

Korytnačky – boli

Medúzy – boli, tie drzé navštívili miesta zahalene plavkami a to bola “švanda”

Žralok – nebol

Voda – bola

Blížime sa! Miesto, kde sa nachádzajú sochy sa nedalo prehliadnuť. Na hladine sa to hemžilo turistami, ktorí mi pripomínali rybičky, ktorým som ako malá hádzala u susedov do akvária potravu. Z ničoho nič sa ich zrazu na hladinu vynorilo toľko a každá sa snažila uloviť si trosku susta z jedla, ktoré mi pripomínalo krepový papier a po ktorom mi palce smrdeli rybacinou ešte na druhy deň.

Oni sa snažili uloviť si fotografiu ktorá bude mať toľko lajkov, že na neskoršie správy COLLAB, collab? Collab! nebudú vedieť ani odpisovať.

Skúsila som to aj ja, po prvej rane lakťom do tvare mierne omráčená svoj boj o fotku vzdávam…

Internety klamu.

*reviews – recenzie