­čôŹ Cairns ­čŚô 4.2.2022

Dnes sa v Mar├şne s n├ízvom Coral Sea nalo─Ćujeme na 3 d┼łov├║ plavbu katamar├ínom s n├ízvom Powerplay po Whitsundays. O─Źak├ívania s├║ obrovsk├ę. Na┼íe spozn├ívanie by sme mali zakon─Źi┼ą na whithaven pl├í┼żi je ┼íiroko ─Ćaleko zn├íma ako najkraj┼íia na svete. Nastal ─Źas overi┼ą si toto tvrdenie.

Prv├║ noc kotv├şme v z├ítoke Stonehaven. Vzh─żadom nato, ┼że je sez├│na bluebottles ve─Źern├ę k├║panie vystriedalo BBQ a bezpe─Źn├í v├Żrivka odkia─ż sa s pivom v ruke sledovali hviezdy na nebi fantasticky.

R├íno sa u┼ż navliekame do stingray neopr├ęnov odhodlan├Ż pozdravi┼ą rybi─Źky v Mantaray Bay, ┼że ich bude to─żko, ┼że sa vo vode neuvid├şme navz├íjom ne─Źal nikto z n├ís. Pred o─Źami sa n├ím mihali napoleon rybi─Źky a giant trevally – jedny z najr├Żchlej┼í├şch r├Żb na svete s kr├ísnymi zubami. Kr├ísne vodn├ę predstavenie.

Druh├Ż ponor zahajujeme v Mackerel bay, kde objavujeme kr├ísy ve─żk├ęho bari├ęrov├ęho ├║tesu. Je nesmierne ┼ąa┼żk├ę slovami op├şsa┼ą tu n├ídheru pod vodou. Farebn├ę kor├íle, korytna─Źky, rybi─Źky, mu┼íle, great barier reef je UNIK├üT a pevne ver├şm, ┼że n├şm ostane aj pre ─Ćal┼íie gener├ície.

Vyzliekame sa z neopr├ęnov a smerujeme do Tongue bay, kde n├ís ─Źak├í kr├ítka prech├ídzka na u┼ż spom├şnan├║ najkraj┼íiu pl├í┼ż na svete – Whithaven. Nebudem v├ís nap├şna┼ą. Je to pravda. Piesok tak biely a jemn├Ż nen├íjdete nikde na svete. Pl├í┼ż sme si pozreli aj z vta─Źej perspekt├şvy z kopca Inlet. Na ┼łom si viete urobi┼ą fotku jedin├ęho druhu a to preto, preto┼że pl├í┼ż sa pr├şlivom a odlivom denno denne men├ş a je st├íle in├í. Magic.

Poslednú noc trávime v zátoke Nara Inlet.

Nemohli sme si zvoli┼ą kraj┼íie ukon─Źenie n├í┼ího 3 t├Ż┼żd┼łov├ęho v├Żletu po Austr├íli.