Legenda hovorí, že ak sa odvážite skočiť do tohto prírodného bazéna z 30 metrového útesu, na dne uvidíte mermaids. Ak niekedy vyskúšate (a prežijete) dajte mi vedieť či je táto práve vymyslená legenda pravdou.

Som ranné vtáča, ktoré si sem tam rado pospí. Dnes ten budíček stál zato. Vybrali sme sa privítať Oskara nad druhým ikonickým mostom v NSW - Sea Clif Bridge.

12 centimetrov

13.05.2020

Tak presne toľko meria slovenská MILA. Áno, je nezvyčajné merať si ju, ale verte mi, ak sa po x. mesiacoch chcete s milou v zahraničí rozdeliť, k nožíku budete potrebovať aj meter.

Prvý máj

01.05.2020

Sviatok práce alebo lásky čas, som mala v pláne “osláviť” na Waikiki pláži na Hawaii. Odtiaľ som sa chcela presunúť do San Francisca, New Yorku a leto si užiť s mojími najmilšími doma na Slovensku. Človek mieni, Covid mení...

Žiadne iné zviera na svete nieje vykreslované tak hrôzostrašne ako žralok, aj napriek tomu som neváhala ani sekundu ponoriť sa do vody tam, kde je vysoká pravdepodobnosť jeho výskytu.

som LEGEND

16.04.2020

Opatrenia proti boju s Covid-19 sa pomali uplatňujú aj v Austrálii. To čo je v Európe už 3 týždne samozrejmosťou postupne prichádza k nám.

Ozzy girl

21.03.2020

Off-road jazda na piesku, stanovačka na pláži, západ slnka pri mori, budíček šum mora, svietiaci planktón a nekonečný surfing aj takto vyzerá ideálny austrálsky víkend s mates*.

Dnes som dostala email od leteckej spoločnosti ktorá ma na konci apríla mala zviesť do Honolulu. We are sorry to let you know that your flight have been cancelled. Corona je tu. Je čas prehodnotiť moje cestovateľské plány.

Kempovať v Austrálii sa na prvé počutie môže zdať ako bláznostvo. Ono to koniec koncov tak trochu bláznovstvom aj je. Každý z nás dúfa, že sa vyhne obávaným hadom a pavúkom no i napriek tomu sa im bez pozvánky sťahujeme domov.