📍 Moroko 🗓 3.1.2019

Nový rok 2019 vítame Agadire. Plán Silvester v plavkách s vianočnými kilami na vyše vyšiel, ale nebudem klamať na bronzové opálenie počasie v Agadire nieje. Po pár príjemných dňoch pri Atlantickom oceáne sa vraciame do Marrakechu, kde pokračuje naše objavovanie. 

 

3-dňovú cestu do púšte Merzouga začíname skoro ráno. Prvá zastávka po divoko – kľukatej ceste cez pohorie Veľký Atlas je v UNESCO chránenom mieste Kasbah Ait Ben Haddou, ktoré slúžilo aj ako kulisa pre rôzne hollywoodske trháky. K ubytovaniu, kde trávime prvú noc vedie ako inak opäť divoko – kľukatá cesta, ktorá trápi naše žalúdky na plno.

Prvú noc trávime v typickom marrockom domčeku 

Po raňajkách nasadáme do auta a smerujeme k prvej dnešnej zastávke – rokline Todgha.

Po príchode do Erg Chebbi stretávame nielen našu ťavu ale spoznávame aj sprievodcov, ktorým nechýba úsmev na tvári. Počas jazdy na ťave do campu zažívame jeden z najkrajších západov slnka na svete. To sme ešte netušili, že nočná obloha nám ukáže krištáľovo čisté súhvezdia.

Večer sa v campe podáva marocka večera po ktorej sa presúvame k táborovému ohňu kde náa čaká kultútny program v podaní miestnych chlapcov, ktorí nám zahrali na bubny.

 

Prenocovanie vo vašom púštnom tábore Sahara.