📍 Moroko 🗓 3.1.2019

Nový rok 2019 vítame v Agadire. Plán Silvestra v plavkách s vianočnými kilami na sebe vyšiel, ale nebudem klamať ohľadom bronzového opálenia, pretože počasie v Agadire na to nie je. Po pár príjemných dňoch pri Atlantickom oceáne sa vraciame do Marrakechu, kde pokračuje naše objavovanie.

Trojdňovú cestu do púšte Merzouga začíname skoro ráno. Prvá zastávka po divokej a klikatej ceste cez pohorie Veľký Atlas je v UNESCO chránenom mieste Kasbah Ait Ben Haddou, ktoré slúžilo aj ako kulisa pre rôzne hollywoodske trháky. K ubytovaniu, kde trávime prvú noc, vedie ako inak divoko klikatá cesta, ktorá trápi naše žalúdky na maximum.

Prvú noc strávime v typickom marockom domčeku.

Po raňajkách nasadáme do auta a smerujeme k prvej dnešnej zastávke – rokline Todgha.

Po príchode do Erg Chebbi stretávame nielen našu ťavu, ale spoznávame aj sprievodcov, ktorým nechýba úsmev na tvári. Počas jazdy na ťave do tábora zažívame jeden z najkrajších západov slnka na svete. Vtedy sme ešte netušili, že nočná obloha nám ukáže krištáľovo čisté súhvezdia.

Večer sa v tábore podáva marocká večera, po ktorej presúvame k táborovému ohňu, kde nás čaká kultúrny program v podaní miestnych chlapcov, ktorí nám zahrajú na bubny.

Prenocovanie v našom púštnom tábore v Sahare.