­čôŹ Cairns ­čŚô 28.1.2022

Prv├║ noc v meste Cairns, ktor├ę bolo pre m┼ła ve─żmi pr├şjemn├Żm prekvapen├şm tr├ívime v hoteli Coral Tree Inn, ktor├Ż a┼ż tak├ę pr├şjemn├ę prekvapenie nebol. V tropickom podneb├ş, v ktorom sa mesto nach├ídza mi nevadil ani ka┼żdodenn├Ż d├í┼ż─Ć. Objavova┼ą bolo ─Źo a my sme si pl├ínovan├║ 3 d┼łov├║ n├ív┼ítevu pred─║┼żili o 2 dni. Na posledn├║ noc sme si vybrali hostel Freedom a aj napriek tomu, ┼że m├ím k hostelom ┼ípecifick├Ż vz┼ąah, tento pr├şjemne prekvapil. Hostel sa nach├ídza priamo v centre tak┼że sme si Cairns u┼żili do s├Żta.

V Cairns sme si napl├ínovali jednod┼łov├ę v├Żlety po okol├ş. Ako prv├Ż sme nav┼ít├şvili ostrov Fitzroy vzdialen├Ż 45 min├║tovou plavbou od Cairns. Fitzroy je ostrov ako stvoren├Ż na celodenn├ę le┼ło┼íenie, ale pon├║ka aj mno┼żstvo ┼íportov├Żch aktiv├şt. My sme si zvolili n├ív┼ítevu miestneho baru a ochutn├ívku koktejlov – aj to je niekde ┼íport.

─Äal┼íiou zast├ívkou bolo kr├ísne mesto Port Douglas, v ktorom sme sa zast├ívili na ceste za krokod├Żlmi. T├Żch sme sa rozhodli h─żada┼ą s pomocou prof├şkov s firmy Solar Wisper, ktor├í n├ím z mali─Źkej lodi na rieke Daintree uk├ízala miestnych krokod├Żlov. A p├ír sme ich naozaj videli narozdiel od kasu├írov, ktor├Żch sme h─żadali ne├║spe┼íne. V Cairns sme si nenechali ├║js┼ą n├ív┼ítevu Ve─żk├ęho barierov├ęho ├║tesu – ten si zasl├║┼żi samostatn├Ż ─Źl├ínok.