📍 Perisher 🗓 15.8.2020

Znie to neuveriteľne, ale je to naozaj možné – mám to odskúšané. Lyžovačka v Austrálii však prevetrá vašu peňaženku, ak sa nechcete o tento zážitok ukrátiť. Dá sa to však aj lacnejšie, čo sme aj zvolili.

Lyžiarske strediská Perisher a Thredbo sa nachádzajú v Kosiuzsko National Parku.

Ako prvé vám odporúčam pozrieť si stránku Groupon, kde sa často dá nájsť zľavový kupón na požičanie výstroje. My sme si výstroj požičali v požičovni Monster Depot a vďaka kupónu sme mali výbavu za polovicu ceny, iba 100 dolárov.

Ak nemáte zimné oblečenie, nemusíte sa obávať, pretože v tejto požičovni je všetko k dispozícii a je dobre zorganizovaná.

Náš snežný itinerár vyzeral nasledovne:

Piatok: Sydney – Canberra

Vzhľadom na to, že sme v piatok ešte poctivo pracovali, prvú noc sme strávili v hlavnom meste v Canberre, ktoré je od Sydney vzdialené približne 4 hodiny jazdy. Prespali sme v motele IBIS.

Sobota: Canberra – Jindabyne – Perisher

V sobotu ráno sme už s nedočkavosťou prefrčali cez Canberru do Jindabyne, kde sme si v požičovni vyzdvihli výstroj a ubytovali sa v hoteli, kde sme mali v pláne stráviť sobotu na nedeľu.

S výstrojom sme sa presunuli do strediska Perisher, kde sme mali v pláne začať naše snehové dobrodružstvo na bežkách. Bežecké trate sú k dispozícii iba v stredisku Perisher, a rovnako aj požičovňa bežiek. Bežky sme si požičali v požičovni Wilderness Sports, ktorá sa nachádza priamo v stredisku, len krátky chod od bežeckých tratí. Táto požičovňa sa nachádza v informačnom centre, kde sú aj toalety, takže nebudete mať žiadne problémy so správnym výstrojením.

Bežeckých tratí je na výber niekoľko, od 2,5 km až po 10 km.

Po bežkách sme mali čas na krátku prestávku a potom sme išli na večerné lyžovanie. Aj napriek tomu, že sme nemali ideálne počasie, boli podmienky na lyžovanie a kvalita snehu fantastické.

ROZPOČET:
Hotel IBIS Canberra – 30 AUD/na osobu
Hotel Lake Jindabyne – 95 AUD na osobu
Požičanie bežiek – 45 AUD na osobu
Lyžiarska výstroj – 100 AUD na osobu – s kupónom z Grouponu 50 zľava
Večerné lyžovanie 45 AUD na osobu
National park pas 29 AUD na auto