­čôŹ Outback ­čŚô 25.12.2021

Na┼íu ot├ízku, kde str├ívime viano─Źn├║ dovolenku n├ím tento rok pomohla zodpoveda┼ą ┬ározpr├ívka „Back to the OutbackÔÇŁ.

Tak sme si po Vianociach zbalili n├í┼í Jiipik, ktor├ęho palubovka svietila ako viano─Źn├Ż strom─Źek (ak├ę by to bolo dobrodru┼żstvo s plne funk─Źn├Żm autom?) a vybrali sa na ve─żmi, ve─żmi hor├║ce dobrodru┼żstvo smer Broken Hill.

26. December 2021

Po 8,5 hodin├ích a 670 km zastavujeme v na┼íej prvej zast├ívke v meste Cobar, ktor├ę za┼ż├şvalo svoje zlat├ę (aj strieborn├ę, meden├ę a zinkov├ę) ─Źasy okolo roku 1870. 2000 ban├şkov tu denne pracovalo v bani.

27. December 2021

Druhu noc sme sa rozhodli str├ívi┼ą v podzem├ş. ┼Że sme v outbacku n├ím nenapovedala iba v┼íadepr├ştomn├í ─Źerven├í zem, ale najme neznesite─żn├ę teplo. A pr├íve, preto je mnoho domov a hotelov v outbacku pod zemou. White cliff undeground motel je jeden z nich. Ni─Ź pre klaustrofobika. Izby v h─║bke 10 metrov pod zemou bez okna, svetla a ─Źerstv├ęho vzduchu. Z├í┼żitok. A z├í┼żitkom bol aj n├ídhern├Ż z├ípad slnka…

28 – 29. December 2021

─Äal┼í├şch 600km za nami a pred nami tabu─ża koniec sveta, teda koniec NSW, teda Broken Hill. Dok├ízali sme to, aj s pravou dr┼żgro┼í kl├şmov v aute – okn├í dokor├ín, aj s prevodovkou, ktor├í si ob─ż├║bila dvojku a vysok├ę ot├í─Źky, aj s nefunguj├║cim r├ídiom. Jiip├şk je hrdina z├íjazdu a to opravnene. K dne┼ín├ęmu d┼łu pre┼íiel 1300 km s miernym frflan├şm.

Mobily po p├ír d┼łoch objavili WiFi a bolo rozhodnut├ę, ┼że pr├íve tu str├ívime 2 noci.┬áLe┼ło┼íenie pri baz├ęne sme doplnili objavovan├şm Broken hillu a susedn├ęho Silvertonu. A ke─Ć si fan├║┼íik filmu MAD MAX tak pr├íve v Silvertone si pr├şde┼í na svoje, preto┼że pr├íve tam sa nach├ídza m├║zeum s xy artefaktami z filmu, ktor├Ż som e┼íte nevidela a asi neuvid├şm. Sta─Źili mi fotky.

30. December 2021

─Äal┼íie dobrodru┼żstvo n├ís ─Źak├í v Mungo national parku. Cesta tam sa z Broken hillu zmenila na pra┼ín├║ cestu a p├ír kilometrov k cie─żu sa Jiipik zmenil na lodi─Źku. V Mungo parku s├║ (aspo┼ł na google map├ích) dominantn├ę jazera, tie v┼íak vodu nevideli dobr├Żch p├ír rokov. Presp├ívame v campe, kde n├ím spolo─Źnos┼ą robia klokany a mili├│ny hviezd na oblohe.

31. December 2021

Pra┼ín├ę cesty a neexistuj├║ce jazera vystriedala po p├ír stovk├ích kilometrov op├Ą┼ą asfaltov├í cesta a my pomalinky op├║┼í┼ąame ─Źerven├Ż, divok├Ż m├ílo ob├Żvan├Ż, dobrodru┼żn├Ż OUTBACK.

Vitaj nov├Ż ROK 2022.