­čôŹ Outback ­čŚô 25.12.2021

Na┼íu ot├ízku, kde str├ívime viano─Źn├║ dovolenku, n├ím tento rok pomohla zodpoveda┼ą rozpr├ívka „Back to the OutbackÔÇŁ.

Tak sme si po Vianociach zbalili n├í┼í Jeep, ktor├ęho palubovka svietila ako viano─Źn├Ż strom─Źek (ak├ę by to bolo dobrodru┼żstvo s plne funk─Źn├Żm autom?) a vybrali sa na ve─żmi, ve─żmi hor├║ce dobrodru┼żstvo smerom k Broken Hill.


26. December 2021

Po 8,5 hodin├ích a 670 km zastavujeme v na┼íej prvej zast├ívke v meste Cobar, ktor├ę za┼ż├şvalo svoje zlat├ę (aj strieborn├ę, meden├ę a zinkov├ę) ─Źasy okolo roku 1870. 2000 ban├şkov tu denne pracovalo v bani.

27. December 2021

Druh├║ noc sme sa rozhodli str├ívi┼ą v podzem├ş. To, ┼że sme boli v outbacku, n├ím nazna─Źovala nielen v┼íadepr├ştomn├í ─Źerven├í zem, ale predov┼íetk├Żm neznesite─żn├ę teplo. Pr├íve preto sa mnoh├ę domy a hotely v outbacku nach├ídzaj├║ pod zemou. White Cliffs Underground Motel je jedn├Żm z nich. Nie je to ni─Ź pre klaustrofobikov. Izby s├║ umiestnen├ę 10 metrov pod zemou, bez okien, svetla a ─Źerstv├ęho vzduchu. Je to z├í┼żitok.

A z├í┼żitok bol aj n├ídhern├Ż z├ípad slnka…

28 – 29. December 2021

─Äal┼í├şch 600 km za nami a pred nami tabu─ża „koniec sveta“, teda koniec NSW, teda Broken Hill. Dok├ízali sme to, aj s pravou dr┼żgro┼í kl├şmou v aute – okn├í dokor├ín, aj s prevodovkou, ktor├í si ob─ż├║bila dvojku a vysok├ę ot├í─Źky, aj s nefunguj├║cim r├ídiom. Jeep├şk je hrdina z├íjazdu a to opr├ívnene. K dne┼ín├ęmu d┼łu pre┼íiel 1300 km s miernym frflan├şm.

Mobiln├ę telef├│ny po p├ír d┼łoch objavili WiFi a rozhodli sme sa, ┼że pr├íve tu str├ívime 2 noci. Le┼ło┼íenie pri baz├ęne sme doplnili objavovan├şm Broken Hillu a susedn├ęho Silvertonu. Ak si fan├║┼íik filmu MAD MAX, tak pr├íve v Silvertone pr├şde┼í na svoje, preto┼że sa tam nach├ídza m├║zeum s mnoh├Żmi artefaktami z filmu, ktor├Ż som e┼íte nevidela a asi neuvid├şm. Sta─Źili mi fotky.

30. December 2021

─Äal┼íie dobrodru┼żstvo n├ís ─Źak├í v Mungo National Parku. Cesta tam sa z Broken Hillu zmenila na pra┼ín├║ cestu, a p├ír kilometrov pred cie─żom sa n├í┼í Jeep zmenil na lodi─Źku. V Mungo Parku s├║ (aspo┼ł na Google Map├ích) dominantn├ę jazer├í, ale tie v┼íak vodu nevideli dobr├Żch p├ír rokov. Presp├ívame v kempe, kde n├ím spolo─Źnos┼ą robia klokany a mili├│ny hviezd na oblohe.

31. December 2021

Pra┼ín├ę cesty a neexistuj├║ce jazer├í vystriedala po p├ír stovk├ích kilometrov op├Ą┼ą asfaltov├í cesta, a my pomaly op├║┼í┼ąame ─Źerven├Ż, divok├Ż, m├ílo ob├Żvan├Ż, dobrodru┼żn├Ż OUTBACK.

Vitaj, nov├Ż ROK 2022!