📍 Airlie beach 🗓 2.2.2022

Pohodlnú noc v hoteli Airlie Beach Magnumus dnes vymeníme za 2 noci na šírom mori.

V prístave Marine Coral Sea sa nalodíme na 3-dňovú plavbu katamaránom Powerplay po Whitsundays. Očakávania sú obrovské. Naše spoznávanie by sme mali zakončiť na Whitehaven pláži, ktorá je široko-ďaleko známa ako najkrajšia na svete. Nastal čas overiť si toto tvrdenie.

Prvú noc kotvíme v zátoke Stonehaven. Vzhľadom na to, že je sezóna bluebottles, večerné kúpanie vystriedalo BBQ a bezpečná výrivka, odkiaľ sa s pivom v ruke pozorovali hviezdy na nebi fantasticky.

Ráno sa už navliekame do stingray neoprénov, odhodlaní pozdraviť rybičky v Mantaray Bay. Nikto z nás nečakal, že ich bude toľko, že sa vo vode neuvidíme navzájom. Pred našimi očami sa mihali napoleon rybičky a giant trevally – jedny z najrýchlejších rýb na svete s krásnymi zubami.

Druhý ponor zahajujeme v Mackerel Bay, kde objavujeme veľký bariérový útes. Je nemožné slovami opísať tú nádheru pod vodou. Farebné korále, korytnačky, rybičky, mušle, veľký bariérový útes je UNIKÁT a pevne verím, že ním ostane aj pre ďalšie generácie.

Vyzliekame sa z neoprénov a smerujeme do Tongue Bay, kde nás čaká krátka prechádzka na už spomínanú najkrajšiu pláž na svete – Whitehaven. Nebudem vás napínať. Je to pravda. Piesok tak biely a jemný nenájdete nikde na svete. Pláž sme si pozreli aj z vtačej perspektívy z kopca Inlet. Na ňom si viete urobiť fotku jediného druhu a to preto, pretože pláž sa prílivom a odlivom dennodenne mení a je stále iná. Magic.

Poslednú noc trávime v zátoke Nara Inlet.

Nemohli sme si zvoliť krajšie ukončenie nášho 3-týždňového výletu po Austrálii.