📍 Gerringong vodopád 🗓 7.3.2020

Výlet na Gerringong vodopád, sa uskutočnil potom, ako sa na fcb stránke Čechoslovákov v Sydney objavil inzerát – poďme do prírody!

Našlo sa 8 dobrodruhov, ktorým nevadila ani upršaná predpoveď počasia. Spoznali sme sa v aute a počas 3 hodinovej cesty do kempu sme vedeli, že toto nebude náš posledný výlet. Posádku druhého auta sme vyspovedali počas stavania nášho malého stanového mestečka v ktorom sme sa ale dlho nezdržali. Opodiaľ sme započuli vábive tóny hudby a neodolateľný zvuk horiacého dreva. Na naše veľké počudovanie to bola skupinka 12 nástich čechoslovákov! Ďalšie spoznávanie sa môže začať. Svet je naozaj malý!

Na druhý deň nás čakala príjemná 20 kilometrová ”prechádzka” k vodopádom. Jednotvárnu cestu, sme si na posledných 500 metrov okorenili brodením sa v hustom kroví, ktoré bezpochýb ukrývalo všetko to, kvôli čomu Austráliu mnoho ľudí škrtá zo svojích cestovateľských plánov. Vybrodili sme sa bez ujmi na zdraví a vyskytol sa nám nádherný pohľad na Gerringong vodopád.

Výlet sme ukončili v Československej reštaurácii Tommys beer cafe s pravým oroseným pivom a chutnou sviečkovou ako od babičky. Výlet stál zato.