📍 Sydney International Airport 🗓 2.4.2022

Milá Austrália,

Keď som plánovala tvoju druhu návštevu, malo to byť rýchle 4 mesačne stretko – omrknut, ako si sa po 10 rokoch (kedy som ťa navštívila prvý krát) zmenila, navštíviť par kamarátov a pokračovať v mojej ročnej dovolenke ďalej…

Človek mieni, Korona mení a ja som tušila, že tak, ako si sa v 2008 vysporiadala s celosvetovou finančnou krízou, tak sa vysporiadaš aj s Koronou. A že budeš skvele miesto, kde tieto neisté časy prežiť.

Víza som si predĺžila na 3 roky a začalo sa moje kovidove austrálske dobrodružstvo.

Nebolo vždy jednoduché. Prispôsobiť sa novej nečakanej situácii mi dalo zabrať. Nová práca, nový dočasný domov, noví kamaráti. Vrátiť sa, hoci len online do školy preverilo tvrdosť môjho laptopu a austrálskych stien. Byť väčšinu času v lockdowne bez možnosti objavovať okolie ďalej, ako 5km od domova bolo pre mňa dosť náročné. A aj napriek tomu, že so životom v zahraničí mám bohaté skúsenosti – mysteriózny vírus mi na pohode nepridával a chvíľami som pochybovala či rozhodnutie byť tak ďaleko od domova bolo správne.

Teraz už viem, že bolo.

Keď som sa s tebou v 2008 lúčila, dala si mi ten najkrajší rok v mojom živote. V 2022 si mi dala niečo, čo ďalšie roky v mojom živote už navždy zmení na tie najkrajšie!

Ďakujem! A možno niekde nabudúce Austrália!