📍Bali

Kým ste sa vy na Slovensku (v zime) chystali na zemiakový šalát, kapustnicu a koláče. My sme naše chuťové poháriky chceli ráno potešiť dobrou kávou v kraťasoch a krátkom tričku.

Naštartovali sme nášho dvojkolesového tátoša smer Seminyak. Naše trojtýždňové balinézske dobrodružstvo bolo takmer na konci, tým chcem povedať, že na skútri sme mali čo to pobehané hoci to nebol dôvod zníženej sústredenosti počas jazdy. Premávka na Bali sa riadi vlastnými dopravnými predpismi, (Poznámka autora: neriadi sa vôbec ničím). Prispôsobili sme sa, všetko išlo ako po masle.

A zrazu sa z doposiaľ neobjasnených príčin pred nami začal nezastaviteľne zjavovať taxík. A PRÁSK prvú ranu schytal zadný nárazník. V snahe minimalizovať škody a uchrániť naše životy som stočila volant a cez chodník sme preleteli do plotu a dopriali mu lifting – a to doslova.

Z reštaurácie, vybehli majitelia, ktorí si zrejme mysleli, že náš hlad bol taký veľký, že sme zvolili v celku netradičný príchod.

Horší bol príchod taxikára zo zramovaného auta, ktorému som sa márne snažila vysvetliť, že nárazník sa nevolá nárazník bez dôvodu a zmenený tvar mu iba pridá na vážnosti. Nepochodila som.

Začal sa kolotoč zjednávania, diskutovania, prehovárania, kričania, volania a PLATENIA. Keď nám nakoniec zúfalý taxikár povedal sumu škody, objavil na našej tvári mierny úsmev – 2 400 000IDR (160€). Čakali sme 3x viac. Moja kalkulačka v hlave to vyhodnotila ako sumu, ktorá je síce v Ázii majlant, nestojí nám za to, pokaziť si štedrý večer.

Ďalší páni v rade boli z požičovne skútra, ktorí netrpezlivo čakali na melóny. S jedným veľkým čiernym bodom za fakt, že sa nám počas nehody vôbec nesnažili pomôcť, situáciu ešte viac komplikovali, snažili sa nám privlastniť škody na skútri, ktoré nepatrili nám, sme boli odhodlané dnes už žiadne „ovocie“ nerozdávať. Hoci chuť mali veľkú – po vzore taxikára si chceli od nás vypýtať rovnakú sumu. Ďalší čierny bod. Skúter síce dostal zabrať avšak prasknuté plasty a poškriabaný lak bol v porovnaní s taxíkom „nič“.

Na kávu sme sa nedostali…

Zato objavená nemecká reštaurácia neďaleko nášho hotela bola dostatočná útecha pre naše odreté kolená, modriny a škrabance. Nebyť plotu, ktorý nás zastavil pred skleneným výkladom reštaurácie by nápis tohto článku bol Čriepky a Jazvy. Šťastie v nešťastí.

Veselé Vianoce.