📍 Mjanmarsko

Konflikt Irán – USA, predbežné výsledky volieb na Slovensku, devastačné požiare v Austrálii, 167 zbytočne vyhasnutých ľudských životov v ukrajinskom lietadle. Kvapky sĺz na obrazovke telefónu mi znemožňujú pokračovať v čítani. 2020 nezačína pozitívne. Vypinám mobil, otváram dvere a ocitám sa na rušnej ulici v Yangone.

2 týždne spoznávania Mjanmarska zbehli ako nič. Aj napriek krátkemu času táto krajina zamávala mojím rebríčkom NAJ krajín a poprehadzovala poradie v prvej trojke.

A nie zadarmo boli to práve úžasný ľudia, nádherné pamiatky, nápomocný okoloidúci …

Sedím v lietadle na ceste za ďalším dobrodružstvom a cítim ako nás “push back tug” pomaly odtláča od brány smerom k odletovej dráhe, keď mi zrak padne na pozemný personál, ktorí stojí vedľa nášho lietadla. Pomyslím si celkom zvláštne, že ešte nezdupkali keď si svoju prácu splnili.

Zrazu sa synchronizovane poklonia akoby mala padnúť opona a s obrovským úsmevom na tvárach nám začnú mávať. Nie jeden spolucestujúci v lietadle na týmto gestom od dojatia zahýkal, vyťahoval foťaky, mobily a snažil sa to zdokumentovať. Ja to mám v hlave a stále, keď si nato spomeniem mi vyhŕkne slza šťastia rovnako ako vtedy v lietadle. Dojemné gesto. Čau Mjanmarsko!

Bolo si ako balzam na dušu!