📍Mandalay

Možnosti dostať sa z Baganu do Mandalay je niekoľko. Môžete sa rozhodnúť pre celodennú plavbu loďou, ktorá trvá 12 hodín, počas ktorej máte v cene raňajky a obed (28€) alebo 4 hodinovú jazdu mikrobusom (5€). My sme sa rozhodli pre ekonomicky a finančne výhodnejšiu cestu miestnym autobusom a za 4 hodiny už objavujeme Mandalay. Ak po ryži, noodlach a ryži zatúžite po zdravom šaláte odporúčam reštauráciu Healthy me.

13. deň:

Nové mesto nová Pagoda. Myslela som si, že po toľkých Pagodach ma už žiadna neuchváti. Uchvátila. Kuthodaw Pagoda (vstupné je zdarma) v sebe ukrýva 729 malých bielých pagod. Západ slnka je ideálne skombinovať návštevou najznámejšieho a najstaršieho dreveného mosta z tíkového dreva na svete – U BEIN BRIDGE. Že je populárny zistíte z diaľky, že je starý zistíte zblízka.

14. deň:

Posledný deň je ako stvorený na výhľad z výšky, ktorý vám umožní Mandalay hill. Vstupné stojí 1000k (0,6€) topánky ako obyčajne musíte nechať pri vchode (ak sa chystáte kopec vyšlapať z hlavnej brány, topánky si radšej dajte do ruksaku aby ste neskôr nemali dilemu, kde ich nájsť). Na vrchol vedie nespočetne veľa schodov ale výhľad stojí za to. Naplánujte si návštevu tak, aby ste videli krásny západ slnka (opäť).