📍 Bali – Candidasa, Ubud, Taro, Kuta 🗓 30.4.2010

Kedže v aute sme už ako doma, nič nám nebránilo v tom, si Bali prezrieť krížom krážom.

Po prvej noci v Kute sme sa vybrali do Ubudu, kde sme navštívili miestne opice s ktorými bola veľka sranda. Po ceste na sever sme si nenechali újsť výhľady na jazero Batur. Ďalšie naše kroky smerovali do Singaraja city odtiaľ do Loviny.

Bali je nádherne každú hodinu ale musím uznať – východy slnka sú najkrajšie, tých sme zažili niekoľko.

Nenechali sme si újsť ani plávanie s delfínmi, priznám sa, spočiatku som mala obavy, ale pár minút v bazéne a obavy vystriedal pocit radosti. Verím, že tieto nádherne zvierata vedia do veľkej miery svojou hravosťou pomocť tým, ktorý to potrebujú.

Ďalšie naše kroky smerovali do Tulamben, kde sme si chceli vyskúšať potápanie. Po pár minútach v dedinke nám pri pohľade na českú vlajku takmer vypadli oči z jamiek. Smerujeme s úsmevom na perách do potápačského obchodu, kde nás víta Jíri. Neváhame ani sekundu a už sa nahodené v potápačskom zoznamujeme v bazéne so všetkými tými prístrojmi, hadičkami ktoré nám na malú chvíľku umožnia ponoriť sa do sveta rybičiek a žralokov. Ja som nakoniec potápanie vymenila za bezpečnejšie šnorchlovanie ale deň som si aj napriek tomu užila.

Po čvachtanici v mori sa presúvame do Candidasa, kde trávime preposlednú noc na Bali. Na druhý deň ráno štartujeme krabicu a cez Ubud prechádzame do Tara, kde nás čaká dobrodružstvo so slonmi.

5 nabitých dní na Bali je za nami. Hor sa na ďalšie dobrodružstvo.