📍Portugalsko 📆 29.3 – 1.4. 2024

Netradičné portugalské trio – Faro, Algarve a Lisabon sme spoznávali počas veľkonočných sviatkov v roku 2024.

Začalo to letenkami z Viedne v sume – no nekupuj to!

29.3.2024 pristávame v mestečku Faro. Čakajú nás tu 3 noci, čo je na toto mesto až až. Faro sa dá prejsť za deň krížom krážom pešo a vaše garminy aj napriek tomu nebudú notifikovať žiadne prehnané športové výkony. Žiaľ. Prvý večer objavujeme food market, výber bol jednoduchý – každý stánok predával to isté. Začíname ako inak – s tapasom. Obrigada.

Druhý deň štartujeme s Pastel de nata v brušku naše objavovanie. Staré mesto nás ihneď chytilo za srdce, úzke uličky a zaujímavé reštaurácie s morskými plodmi – dovolenka začína. Obed odbavujeme v Old Tavern a večer po celodňovom brázdnení mesta končíme v Bago Wine bar.

Tretí deň vo Faro nastupujeme na ferinku na neďalekú pláž Praia da Ilha Deserta. Bez slnka tam toho nie je veľa čo robiť, ale tá prechádzka a obed v jedinej reštaurácii Restaurante Estaminé za to stáli.

Tri dni vo Faru zbehli ako voda, a my nastupujeme do požičaného auta z Guerin autopožičovne a do navigácie zadávame Lagos.

Lagos je krásne mestečko na juhu Portugalska, kde sa určite oplatí vidieť pobrežie – presnejšie Ponta da Piedade. Po fotošútingu sadáme do auta smerom do hlavného mesta Portugalska – do Lisabonu, ktorý je preplnený turistami, ťukťukmi a autami.

Lisabon.

Je skvelé, že možnosti pre turistov vo veľkých mestách sú takmer nevyčerpateľné, ale mám dilemu, či to nie je viac na škodu.

V Lisabone sme okrem klasických turistických pamiatok zažili aj množstvo problémov: nepohyblivú dopravu, predražené reštaurácie, dlhé rady, nebezpečné ťukťuky ako v Bangkoku a tmavovlasých pánov, ktorí nám na každom kroku ponúkali nelegálne veci.

Google mapa kde nájdeš, zaujímavé miesta, reštiky ale tiež veci od ktorých ruky preč.