Výlet na Gerringong vodopád, sa uskutočnil potom, ako sa na fcb stránke Čechoslovákov v Sydney objavil inzerát - poďme do prírody!

Meatballs

04.01.2020

Hoci je Singapore a Kuala Lumpur v rovnakom časovom pásme, prišiel na mňa z neobjasnených príčin JETLAG.

Aj napriek tomu, že stredná škola ma naučila staré známe a pravdivé - dva krát meraj raz strihaj - som tuto magickú vetu na chvíľku zabudla. Bodaj by nie keď sa blíži stretávka po xx rokoch.

Silvester 2020

31.12.2019

Dnes je ten deň na ktorý mnohí túžobne čakáme. Silvester - príde nový rok, možnosť otočiť list, začať odznova, schudnúť, prestať fajčiť, splniť si sny. Na výhovorky máme celých 365 dní.

Kým ste sa vy na Slovensku (v zime🙊) chystali na zemiakový šalát, kapustnicu, všetky koláče DOSŤ viete, čo myslím. My sme naše chuťové poháriky chceli ráno potešiť dobrou kávou v kraťasoch a krátkom tričku🙊.

Poznáte ten pocit nedočkavosti pred vysnívanou dovolenkou? Všetko starostlivo pripravené, pobalené, poskladané, vytlačené, vygooglené, zarezervované, peniaze zmenené. A potom príde jedna nepozornosť na letisku a vám hrozí, že budete vybaľovať, rozkladať, rušiť - DOMA.

Passau-Viedeň

13.08.2019

Krásna príroda, malebné dedinky, historické mestá, vinohrady či marhuľové sady. To všetko sa dá vidieť na trase Passau - Viedeň zo sedadla vášho bicykla.

Podľa brožúr sa jedná o veľmi náročnú túru. Trvať by mala cca 3 hodiny jedným smerom. Dievča z pod Tatier, predsa slovo náročná nemôže zastrašiť, nekrič hop, kým nepreskočíš.

Slovinsko patrí medzi moje najobľúbenejšie krajiny, neviem či je to názvom, ktoré je až tak veľmi podobné Slovensku, že cudzinci nebadajú rozdiel alebo tou čistotou, prijateľskými ľuďmi, športovými možnosťami a nádhernou prírodou.