­čôŹ N├írodn├ę parky USA ­čŚô 25.4.2022

N├í┼ího ┼ítvorkolesov├ęho mustanga sme si po┼żi─Źali cez aplik├íciu Turo. Turo je nie─Źo ako Airbnb pre aut├í, s majite─żkou vozidla sme sa v├┤bec nevideli. K─ż├║─Źe od auta boli „ukryt├ę“ v aute, a auto bolo zaparkovan├ę a pripraven├ę na dobrodru┼żstvo pred bar├íkom niekde v Las Vegas.

Prv├í zast├ívka – Death Valley – n├írodn├Ż park, obrovsk├í p├║┼í┼ą, n├ím sl├║┼żila na d├┤kladn├ę obozn├ímenie sa s mustangom. Zozn├ími┼ą sa lep┼íie s t├Żmto zauj├şmav├Żm miestom by si vy┼żiadalo viac ─Źasu, ne┼ż sme mali. Death Valley je obrovsk├ę, denn├ę teploty sa m├┤┼żu vy┼íplha┼ą a┼ż na 50 stup┼łov, o ─Źom varuj├║ informa─Źn├ę tabule. Je super ma┼ą kabrio.

Druh├í zast├ívka – Grand Canyon. Pri poh─żade do ka┼łonu ─Źloveku vytryskn├║ slzi─Źky ┼í┼ąastia. Nevidie┼ą Grand Canyon je ako nem├í┼ą svadbu v Las Vegas (srandujem).

Tretia zast├ívka – Horseshoe Bend. Pod─ża po─Źtu fotiek v telef├│ne tohto n├ídhern├ęho miesta viem, ┼że jedna fotografia bude u┼ż nav┼żdy visie┼ą v na┼íej ob├Żva─Źke.

┼átvrt├í zast├ívka – Zion National Park – Zion je jednozna─Źne m├┤j najob─ż├║benej┼í├ş n├írodn├Ż park v USA. Pon├║ka nieko─żko kr├ísnych t├║r s ├║chvatn├Żmi v├Żh─żadmi. U m┼ła aj po druh├Żkr├ít v tomto parku vyhrala t├║ra s n├ízvom Angels Landing. T├║ra na Angels Landing je zn├íma svojou n├íro─Źnos┼ąou. Miestami je cesta strm├í a ├║zka, prech├ídzate ├║sekom naz├Żvan├Żm „Walters Wiggles,“ kde mus├şte zdola┼ą mnoho serpent├şn a strm├Żch schodov. Ten v├Żh─żad zhora za to stoj├ş!

Posledn├í zast├ívka – Valley of Fire.

Tip na záver:

V USA je najlacnej┼íie a v pomere cena/v├Żkon ubytovanie v Motely 6. ─îasto ho na bookingu nen├íjdete, mo┼żno preto je cena bezkonkuren─Źn├í. Ak cestujete auto, ─Źo je v USA asi nevyhnutn├ę – motel 6 odpor├║─Źam.