Glamping sme si prvýkrát vyskúšali v Austrálii a okamžite nás zaujal. Táto forma luxusného kempovania si získala naše srdcia, a preto sme sa rozhodli radšej investovať 2000 korún do glampingu než do ubytovania v Hilton hoteli. Aj keď nás miestna suma pre dvoch trochu prekvapila, neodradila nás. Naplno sme si to užili.

Túto romantickú parádu sme objavili na webovej stránke bezKempu.cz a vybrali sme sa za ňou až do Týna nad Vltavou. Týn je malé mestečko v Juhočeskom kraji, ktoré sa nachádza pri rieke Vltava, ponúkajúcej množstvo aktivít pre miestnych návštevníkov. Večer sme sa rozhodli navštíviť známu kaviareň/bar ArtCafé, kde sme sa ponorili do hypisáckej atmosféry. Na stenách sme našli hračky a predmety, s ktorými sme sa ako deti hrávali u našich babičiek.

Na druhý deň sme navštívili nádherný zámok Hluboká, ktorý je od Týnu vzdialený len pár minút autom. Cestou sme videli ďalší český klenot – atómovu elektráreň Temelín, tá je jedným z najväčších jadrových komplexov v Českej republike a jej obrovské reaktory vás nechajú bez slov.

Bez slov nás nechal aj zámok Hluboká, ktorý je jedným z najkrajších a najimpresívnejších zámkov v Českej republike. Jeho elegantná architektúra a rozmanité výzdoby vás vtiahnu do sveta histórie a luxusu. Počas prehliadky jeho vnútorných priestorov objavíte luxusné salóny, vzácne umelecké diela a historický nábytok. My sme sa rozhodli pre prehliadku kuchyne.