📍Berlín 📆 5-7. 5.2023

Berlín, hlavné mesto Nemecka, je jedným z najvýznamnejších európskych miest, ktoré sa vyznačuje bohatou históriou a fascinujúcou kultúrou. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu 20. storočia, Berlín je miestom plným symbolov a pamiatok, ktoré odrážajú turbulencie a zmeny, ktorým bolo mesto v minulosti vystavené.

Berlínsky múr je bezpochyby jednou z najznámejších a najsymbolickejších pamiatok v meste. Po postavení v roku 1961 rozdelil mesto na Východný a Západný Berlín a stal sa symbolom studenej vojny. 

Ďalšou dôležitou ikonou Berlína je Berlínska veža, ktorá je jedným z najvyšších stavebných diel v meste. Výhľad z nej je famózny!

Super spôsob, ako objaviť krásy Berlína je plavba loďou po rieke Spree. V’daka plavbe uvidíte Berlín z úplne inej perspektívy a dostanete sa tam, kde to pešo nejde. 

Odporúčam návštevu Olympijského štadióna. Niesom žiadny prehnaný fanúšik športových budov ale tento štadión zato stojí. Štadión bol postavený pre letné olympijské hry v roku 1936. Vysoké mramorové stĺpy, symetrické rady sedadiel a veľkolepá vonkajšia fasáda robia zo štadióna skutočný zázrak modernej architektúry.