­čôŹBerl├şn ­čôć 5-7. 5.2023

Berl├şn, hlavn├ę mesto Nemecka, je jedn├Żm z najv├Żznamnej┼í├şch eur├│pskych miest, ktor├ę sa vyzna─Źuje bohatou hist├│riou a fascinuj├║cou kult├║rou. Pre t├Żch, ktor├ş sa zauj├şmaj├║ o hist├│riu 20. storo─Źia, Berl├şn je miestom pln├Żm symbolov a pamiatok, ktor├ę odr├í┼żaj├║ turbulencie a zmeny, ktor├Żm bolo mesto v minulosti vystaven├ę.

Berl├şnsky m├║r je bezpochyby jednou z najzn├ímej┼í├şch a najsymbolickej┼í├şch pamiatok v meste. Po postaven├ş v roku 1961 rozdelil mesto na V├Żchodn├Ż a Z├ípadn├Ż Berl├şn a stal sa symbolom studenej vojny.┬á

─Äal┼íou d├┤le┼żitou ikonou Berl├şna je Berl├şnska ve┼ża, ktor├í je jedn├Żm z najvy┼í┼í├şch stavebn├Żch diel v meste. V├Żh─żad z nej je fam├│zny!

Super sp├┤sob, ako objavi┼ą kr├ísy Berl├şna je plavba lo─Ćou po rieke Spree. V’daka plavbe uvid├şte Berl├şn z ├║plne inej perspekt├şvy a dostanete sa tam, kde to pe┼ío nejde.┬á

Odpor├║─Źam n├ív┼ítevu┬áOlympijsk├ęho ┼ítadi├│na.┬áNiesom ┼żiadny prehnan├Ż fan├║┼íik ┼íportov├Żch budov ale tento ┼ítadi├│n zato stoj├ş. ┼átadi├│n bol postaven├Ż pre letn├ę olympijsk├ę hry v roku 1936. Vysok├ę mramorov├ę st─║py, symetrick├ę rady sedadiel a ve─żkolep├í vonkaj┼íia fas├ída robia zo ┼ítadi├│na skuto─Źn├Ż z├ízrak modernej architekt├║ry.