­čôŹ Blue mountains ­čŚô 3.11.2021

Preb├║dzame sa v kempe zvanom Cathedral Reserve pod Mount Wilson v Blue Mountains a bal├şme v┼íetko potrebn├ę na canyoning. Pre na┼íe dobrodru┼żstvo sme zvolili ka┼łon Serendipity, v pr├şru─Źke sa p├ş┼íe, ┼że ide o stredne n├íro─Źn├Ż ka┼łon. ─îakaj├║ n├ís 4 zla┼łova─Źky, p├ír kr├ítkych plavieb ─żadovou vodou, p├ír skokov a neskuto─Źn├í pr├şroda austr├ílskych h├┤r.

Po 2,5 km t├║re ku ka┼łonu sa vyd├ívame na prv├ę zla┼łovanie, ktor├ę n├ím jasne d├íva najavo, ┼że strach z v├Ż┼íok sme mali necha┼ą doma a od kamar├ítov si po┼żi─Źa┼ą extra d├ívku adrenal├şnu. N├íro─Źn├Ż za─Źiatok zla┼łovania, kedy je ┼ąa┼żk├ę odhadn├║┼ą, ─Źo n├ís ─Źak├í, zvl├ídame v┼íetci bez probl├ęmov.

Adrenal├şn n├ím rozklepal kolen├í a z├íbava od┼ítartovala…

Pri tretom zla┼łovan├ş niektor├ş z n├ís zvolili chcia┼ą-nechcia┼ą taktiku dole hlavou a za─Źala z├íbava, tak trochu cez slzy. Av┼íak canyoning je ┼íport, kde pl├ín B neexistuje a cesta dole je len jedna. M├┤j adrenal├şn v ten de┼ł dosiahol strop a som rada, ┼że sme si ako prv├Ż „po lockdownov├Ż“ v├Żlet zvolili pr├íve toto dobrodru┼żstvo. Skvel├Ż v├Żlet sme v campe zakon─Źili skvel├Żm seged├şnskym gul├í┼íom na ohni. m┼łam

Ak si nikdy canyoning nevysk├║┼íal a chce┼í, ale do Austr├ílie je to tro┼íku ─Ćaleko, odpor├║─Źam tento ┼íport vysk├║┼ía┼ą v Slovinsku.