­čôŹ Blue mountains ­čŚô 3.11.2021

Preb├║dzame sa v campe zvanom Cathedral reserve pod Mount Wilson v Blue mountains a bal├şme v┼íetko potrebn├ę na canyioning. Pre na┼íe dobrodru┼żstvo sme zvolili Serendipity canyon, v pr├şru─Źke sa p├ş┼íe, ┼że sa jedn├í o moderate* canyon. ─îakaj├║ n├ís 4 zla┼łova─Źky, p├ír kr├ítkych plavieb ─żadovou vodou, p├ír skokov a neskuto─Źn├í pr├şroda austr├ílskych h├┤r.

Po 2,5 km t├║re ku ka┼łonu sa vyd├ívame na prv├ę zla┼łovanie, ktor├ę n├ím jasne d├íva najavo, ┼że strach z v├Ż┼íok sme mali necha┼ą doma a od kamar├ítov si po┼żi─Źa┼ą extra d├ívku adrenal├şnu. N├íro─Źn├Ż za─Źiatok zla┼łovania, kedy je ┼ąa┼żk├ę odhadn├║┼ą, ─Źo n├ís ─Źak├í zvl├ídame v┼íetci bez probl├ęmov. Adrenal├şn n├ím rozklepal kolen├í a z├íbava od┼ítartovala…

Pri tretiom z─ża┼łovan├ş niektor├Ż z n├ís zvolili chcia┼ą, nechcia┼ą taktiku dole hlavou a za─Źala z├íbava, tak trochu cez slzy. Av┼íak canyoning je ┼íport kedy pl├ín B neexistuje a cesta dole je len jedna.┬áM├┤j adrenal├şn v ten de┼ł dosiahol strop a som rada, ┼że sme si ako prv├Ż „po lockdownov├Ż“ v├Żlet zvolili pr├íve toto dobrodru┼żstvo.

Ak si nikdy canyoning nevysk├║┼íal a chce┼í, ale do Austr├ílie je to tro┼íku ─Ćaleko odpor├║─Źam ten v Slovinsku.

Moderate – nen├íro─Źn├Ż, vy┼żaduj├║ci tro┼íku ┼íportovej minulosti…