📍 Kangaroo valley 🗓 6.6.2020

Myslím, že mi dáte za pravdu, keď poviem, že väčšina z vás si pri krajine Austrália spomenie na hady a pavúky. Po tomto článku si do zoznamu zapíšete aj VOMBATA. Toto tajuplné zviera je v Austrálii jedno z najobľúbenejších. A niet divu. Má povesť záchranára, je rozkošný a zo seba vylučuje kocky! Áno normálne kocky.

V Kangaroo Valley ich vraj žije toľko, že ich nebudeme stíhať fotiť. V SKRATKE: z nory vyšiel jeden, prefrčať okolo nás, ako stíhačka a zabudol zapózovať. KONIEC VÝLETU.

Ten nám ale rozhodne nepokazil. Mali sme totižto so sebou MÁJKU! A poviem vám, ak by som sa v 19-tích o niečo stavila, keď som tvrdila, že žiadnu paštéku už v živote nezjem – prišla by som asi aj o to posledné čo mám.

Brigáda v HAMÉ bola moja prvá a posledná skúsenosť s prácou za pásom a bola to pecka (drina)! Môj “najobľúbenejší” deň bol ten, kedy som chcela prekabátiť vedúcu a namiesto prikazaného dlhého trička som si pod pláštenku zobrala tielko (teploty v to leto v halách presahovali často 40 stupňov) v ten deň ma z pásu presunula do chladničky. Zamrzli mi aj tie slzičky, ktoré som nad prasačími hlavami v ten deň vyronila…

BTW tá paštéka bola božská!