📍 Bali

Či ste poloprofesionálny jogín, večný začiatočník (ako ja), alebo chcete svoju dovolenku okoreniť hodinou jogy – Ubud je na to ako stvorený. Tak ako je Miláno mesto módy, tak je Ubud mesto jogy.

Vybrať si v Ubude štúdio jogy nebolo jednoduché. Niežeby som bola náročná, avšak radšej cvičím v menších skupinkách a namiesto zadku sa pred seba pozerám na prírodu (keď to inak nejde aj zrkadlo je fajn). Do úvahy treba brať aj fakt, že počasie na Bali je v akomkoľvek ročnom období veľmi, veľmi horúce a vlhkosť vzduchu dosahuje hodnoty, pri ktorých by ste sa radšej „potili“ pri bazéne s drinkom v ruke. Preto už len magická vrtuľa nad vašimi hlavami je jeden veľký plusový bod.

Ak už sa rozhodnete pre akékoľvek joga štúdio, som presvedčená, že budete odchádzať s príjemným pocitom. Aby ste mali viac času na spomínané drinky pri bazéne, tu je 5 top štúdii, ktoré som počas môjho pobytu v Ubude navštívila. A jeden v Canguu, ktorý sa stal mojim favoritom.

🙏🏻Yoga Saraswati

https://yogasaraswati.com/

https://goo.gl/maps/7RBqdkpCnAzKzDf4A

Saraswati sa nachádza len pár metrov od Ubud Paláca, ktorý je akýmsi centrom Ubudu. Výhoda pre tých, ktorí bývajú v centre, alebo nenašli odvahu nasadnúť na skúter. Nevýhoda pre tých, ktorým okrem zvuku prírody počas cvičenia vadí akýkoľvek iný rušivý zvuk. Saraswati ponúka 6 lekcií denne, 7 dní v týždni. Na výber majú niekoľko druhov jogy: ashtanga, hatha, vinyasa, power, yin, yin & yang.

Výhody:

– cena jednej hodiny je 75 000 IDR (cca 4,7€), čo je najnižšia cena, akú som v Ubude videla;

– malé skupiny.

Nevýhody:

  • blízkosť rušnej ulice.

🙏🏻Ubud Yoga House

https://ubudyogahouse.com/

https://goo.gl/maps/TTapMkQ9TuVrt9NMA

Ubud Yoga House je môj osobný favorit v tomto mojom malom prieskume. Hoci sa nachádza od centra Ubudu zo všetkých štúdii najďalej, rozhodne sa oplatí merať tu cestu. Yoga House je prijemné malé štúdio obkolesené ryžovým poliami. Každá „hodina“ prebieha na čerstvom vzduchu a nepočujete počas nej nič iné len zvuky prírody. Yoga House ponúka 5 lekcií denne a na výber máte: hatha, vinyasa flow, candlelight, sunset jogu či mindfulness meditáciu.

Výhody: 

– malé skupinky;

– cvičenie prebieha na terasách;

– tiché prostredie.

Nevýhody:

– vzdialenosť – ak ale máte skúter, toto je bezpredmetné.

🙏🏻Taksu Yoga 

https://www.taksuyoga.com/

https://goo.gl/maps/tE63FPKqhWK9SpeSA

Taksu sa nachádza v strede „diania“ aj napriek tomu pri vstupe máte pocit, že vchádzate do zelenej džungle. Taksu ponúka 4 hodiny denne, vybrať si môžete z Hatha flow, Vinyasa, Yin alebo Basic jogy.

Výhody:

– malé skupinky;

– výborná lokalita.

Nevýhody:

– nízky počet hodín.

🙏🏻Ubud Yoga Centre

https://ubudyogacentre.com/

https://goo.gl/maps/t8WhGT9sSzkMhbWS9

Vchod do centra je cez obchodík, čo vo mne vždy vyvoláva pocit, že ma hneď zo začiatku chcú presvedčiť o tom, že môj outfit je zrelý na výmenu. Akonáhle však vstúpite ďalej, vrhne sa na vás veľmi príjemná a uvoľnená atmosféra.  Centrum je ultra moderný priestor, kde budget nehral žiadnu rolu. V tomto centre nájdete hodiny HOT jogy pre prípad, že by sa vám teplota vonku zdala nízka.

Výhody:

– príjemne čiste prostredie;

– kaviareň priamo v centre.

Nevýhody:

– vzdialenosť.

🙏🏻The Yoga Barn

https://www.theyogabarn.com/

https://goo.gl/maps/btF7riozn6RqBphL7

Yoga barn je bez pochýb jedno z najznámejších centier v Ubude. A nielen to, je jednoznačne aj jedno z najväčších. Pri vstupe máte pocit, že ste sa ocitli v malej dedinke – v Jogin dedinke. V centre sa nachádza kaviareň, juice bar, wellness centrum, guest house. Ak ste sa doteraz nevedeli rozhodnúť, aké štúdio jogy si vyberiete, v Yoga Barne sa nebudete vedieť rozhodnúť, akú lekciu si vyberiete. Ponúkajú ich denne až 15.

Výhody

– lokalita;

– vybavenosť.

Nevýhody:

– veľkosť tried.

🙏🏻The Practice (Canguu)

www.thepracticebali.com

https://goo.gl/maps/CF9UwUMHSccH9L1XA

Ihneď ako do štúdia The Practice vstúpite ocitnete sa v inom svete a dlho nebudete chcieť odísť. Príjemná priestranná hala kde si každy nájde svoje miesto si vás ihneď chytí za srdce. Nie nadarmo sa toto joga štúdio stalo miestom kde som sa poćas môjho pobytu v Canguu vraciala často. Rozhodne to stojí zato.

Výhody

– príjemné prostredie;

– veľkosť štúdia;

– vybavenosť

Nevýhody:

– neboli 🙂

NAMASTE.