✈️ Sydney – Bali

Poznáte ten pocit nedočkavosti pred vysnívanou dovolenkou? Všetko starostlivo pripravené, pobalené, poskladané, vytlačené, vygooglené, zarezervované, peniaze zmenené. A potom príde jedna nepozornosť na letisku a vám hrozí, že budete vybaľovať, rozkladať, rušiť – DOMA.

U mňa to bolo „tenkrát poprvé” vyjsť ma to mohlo poriadne draho nebyť mojej atletickej minulosti (dávnej minulosti).

Bali je veľmi obľúbená turistická destinácia všetkých australčanov, letov tam denne odletí viac, ako vyštartuje autobusov z Helcmanoviec do Gelnice. Dokonca aj rovnaké časy! A potom sa nezmagor…

Sedíme si na gejte oči na smartfónoch, ako by sa nechumelilo aj napriek tomu, že sme už pár minút mali bordovať. Moja trpezlivosť mi nedala, išla som sa pozrieť za roh a zistila, že let je síce na Bali, ale gejt patril inej spoločnosti. Pánenko skákavá! Kričím na Lenku – Huston máme problém. Ideme šprintovať. Pozerám letenku, správny gejt je ako inak na opačnom konci letiska. Pocitovo 15 kilometrov reálne 600 metrov, šprintujeme o stošesť, mávame na letušky, aby nezavreli bránu. Podarilo sa, sedíme na miestach, srdcia bubnujú rock and roll a čakáme kedy budeme môcť v rukách držať BINTAG.