📍Old Bagan

Cestu z Inle Lake do Baganu sme absolvovali s miestnymi v mikrobuse spoločnosti OK express. Lístok nám opäť zabezpečili na recepcii hotela. Spoločnosť OK nás vyzdvihla presne v stanovený čas v našom hoteli. O 9:30 sme boli na ceste do Baganu. Cesta trvala 8 hodín a bola OK. Na jej konci – (na autobusovej stanici Bagan vzdialenej od starého a nového Baganu cca 3 km) sa na nás vyrútilo niekoľko taxikárov, ktorí sa nás snažia presvedčiť, že ich cena je tá s najväčším diskontom. Za 3 km jazdu si pýtali 10000k (tá 8 hodinová z Inle nás stala 15000k). Do hotela v New Bagane sme sa odviezli tuk-tukom, ktorý sme si odchytili na hlavnej ceste za 5000k – bez zjednavania. Príchod do Baganu sme po check-ine vo WEStay Boutique house Bagan oslávili v reštaurácii Elodie nad Hungarian Goulash soup (v mjanmarskej verzii). Bagan je o Pagodach a Pagodach a ešte viac o Pagodach. Delí na Nový a Starý – ten starý je o niečo bližšie k Pagodam, čo je koniec koncov jedno, pretože najlepšou voľbou, ako si Pagody prezrieť je požičať si elektrický skúter.

10. deň:

Nasadáme na skúter a celý deň brázdime prašné uličky starého Baganu, kde sa nachádzajú UNESCOm chránené historické stavby – Pagody. Na relatívne malom priestore sa ich nachádza až 2000. A tak, ako v ten deň aj teraz strácam slova. Neskutočné.

11. deň:

Budík zvoní 4:50, aby sme sa stihli dostaviť na „tajné“ miesto odkiaľ nám náš recepčný sľúbil krásny východ slnka s výhľadom na pagody, jazero a niekoľko teplovzdušných balónov. Nemýlil sa. Budíček stál zato! Východ slnka je tu akýsi romantickejší, farebnejší, pokojnejší. Pagod nikdy nieje dosť a dnes opäť brázdime ulice hore dole. Večeru odporúčam v reštaurácii 7 Sisters s nielen chutným jedlom ale aj zaujímavým príbehom – napísany je na prvej strane menu.